o nas

Wroclaw Gospel Choir

Został założony przez Rafała i Beatę Rudawskich we wrześniu 2011 roku we Wrocławiu. Na swoim koncie ma wiele koncertów, w kraju i zagranicą w tym ze znanymi osobistościami ze świata muzyki gospel, udział w warsztatach, nagraniach studyjnych oraz autorski, pierwszy album w języku polskim oraz angielskim pt.”Wroclaw Gospel Choir”. Wroclaw Gospel Choir składa się z osób, które są szczególnie uzdolnione i zaangażowane w działalność chóru. Jesteśmy ludźmi z różnymi charakterami, doświadczeniami, poglądami, ludźmi różnych profesji – muzycy, stomatolodzy, prawnicy, bankierzy, architekci, lekarze, studenci, nauczyciele, psycholodzy, naukowcy, laboranci, etc. Nie przeszkadza nam to wspólnie dzielić się radością płynącą ze śpiewania muzyki gospel. Każdy tak jak potrafi, jak rozumie i jak mu serce i dusza podpowiada. Chór w repertuarze ma głównie autorskie kompozycje Rafała Rudawskiego w języku polskim oraz angielskim, jak i znane kompozycje ze świata gospel.
W ciągu dziesięciu lat przez chór przewinęło się ponad 250 osób, które kształciły się muzycznie pod okiem Rafała.

Dyrygent Wroclaw Gospel Choir

Urodził się w Przemyślu w rodzinie artystów muzyków. Jest pianistą, kompozytorem, dyrygentem, absolwentem Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Na fortepianie gra od 7 roku życia. Jest kompozytorem muzyki filmowej/ilustracyjnej – między innymi: „Rodzinka PL”, „Ojciec Mateusz”, „Nie ma jak Polska”, „Teatr Edukacyjny TVP”, „Jak to działa”, oraz wiele produkcji światowych, seriale, filmy, reklamy. W 2019 roku debiutował na 62 Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień Muzyczna autorską kompozycją pt. „Tchnienie” napisaną specjalnie na zamówienie biura festiwalu. Szczegóły i muzyka: www.rafalrudawski.com

Od 20 lat tworzy i gra muzykę gospel. Niemal od samego początku budował scenę gospel w Polsce zasilając muzycznie większość chórów prosperujących do dzisiaj. Od samego początku tej przygody związany był z Przemyskim Chórem Gospel, w którym wydawał swoje pierwsze gospelowe dźwięki. Dzięki licznym koncertom i warsztatom w kraju i zagranicą u boku znanych i cenionych artystów muzyki gospel, miał (jak sam mówi) jako pianista/kompozytor i dyrygent najlepszą nieformalną szkołę muzyki gospel. Rafał od wielu lat jest instruktorem na międzynarodowych warsztatach muzyki gospel zagranicą i w Polsce, koncertuje także z zagranicznymi chórami, zespołami i solistami gospel.

Przedstawiciele muzyki gospel i artyści wykonujący muzykę gospel, festiwale i warsztaty z którymi współpracuje/współpracował Rafał:

David Daniel (UK), Peter Steinvig (DK), Wayne Ellington (UK), Ruth Waldron (UK), Emmanuel Waldron (UK), Karen Gibson (UK), Bruce David Stevens (USA), Norris Garner (USA), Ken Norris (DE), Christian Charles dePlicque (FIN), Brian Fentress (USA), Salomon Facey (USA), Paul Watson (UK), Peter Francis (UK), Sam Lynch (UK), Mark Beswick (UK), Junior Robinson (DE), Eggo Fuhrmann (DE), Michael Green (USA), oraz czołówką polskich artystów jazzowych, popowych i gospelowych, Przemyski Chór Gospel, Wrocław Gospel Choir, Toronto Mass Choir (CAN), Holy Noiz, Gospelchor Adendorf (DE), Luneburg Gospel Choir (DE), Kraków Gospel Choir, Gospel Joy, Be Ready (DE), Cantore Gospel Choir, Chór Harfa, Chór Juventus, Copenhagen Gospel Festival, Osiek Gospel Festival, warsztaty w większości polskich miast, między innymi: w Przemyślu, Lesznie, Koninie, Krakowie, Opolu, Gliwicach, Rybniku, Stargardzie Szczecińskim Poznaniu, Tarnowie, Olsztynie, Wrocławiu, Poznaniu, Warszawie, Hamburgu (DE), Luneburg (DE) i wielu innych miejscach.

Uwaga! Materiał autoryzowany. Obowiązuje zakaz redagowania i modyfikacji treści.